Добави в любими

SOPHARMA

Фелоран Гел 1% х60 г Sopharma

8.18 лв.

Срок на годност: 31.07.2025

ФЕЛОРАН ГЕЛ / FELORAN GEL 1 % описание:

Фелоран гел съдържа активно вещество диклофенак натрий, което принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства. Диклофенак облекчава симптомите на възпаление - болка и оток. Гелът е специално разработен за постигане на бърза резорбция на диклофенак през кожата и бързо облекчаване на болката. Фелоран гел е показан при: 
- травми на сухожилията, ставните връзки, мускулите и ставите, дължащи се на навяхвания, изкълчвания, разтежения, натъртвания и болки в гърба (спортни травми); 
- локализирани форми на извънставен ревматизъм - възпаления на сухожилията (например „тенис лакът"), бурсити (болка и оток в и около ставите), синдром рамо-ръка, периартропатия; 
локализирани форми на дегенеративни ставни заболявания, например остеоартрит на периферните стави и гръбначния стълб. 

Дозировка и приложение:

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. 

Фелоран гел се прилага върху кожата. Обичайното приложение е: 
Възрастни и юноши над 14 години: гелът се нанася върху засегнатия участък 3-4 пъти дневно и внимателно се втрива, докато се поеме от кожата. Необходимото количество гел зависи от размера на засегнатото място. Например 2 g гел (около 6 cm) са достатъчни за намазване на площ около 400 cm2. След всяко приложение ръцете трябва да се измиват, освен ако те не са третираното място. 
Продължителността на лечението зависи от показанията и постигнатия ефект. 
• При травма или ревматизъм на меките тъкани - не се препоръчва гелът да се употребява повече от 14 дни, освен ако това не е назначено от лекар. 
• При артритни болки (възрастни над 18 години) - не се препоръчва употреба повече от 21 дни, освен ако лечението не е назначено от лекар. 
Когато Фелоран гел се използва без лекарско предписание при посочените индикации, е необходима консултация с лекар, ако състоянието на пациентите не се подобри в рамките на 7 дни или се влоши. 
Деца под 14 години: приложение на продукта в тази възрастова група е противопоказано. Пациенти в напреднала възраст (над 65 години): използва се в обичайната дозировка. 
Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. Ако сте използвали повече от необходимата доза Фелоран гел 
Тъй като продуктът се прилага върху кожата, предозиране е малко вероятно. При инцидентно поглъщане през устата на големи количества от продукта, потърсете лекуващия Ви лекар или се обърнете към най-близкото лечебно заведение. 
Ако сте пропуснали да използвате Фелоран гел 
Ако сте пропуснали да приложите дозата и наближава времето за следващата доза, приложете я както обикновено. Не използвайте двойно количество от лекарството при следващото приложение. 

Състав:

Активното вещество е диклофенак натрий 10 mg в I g гел. Другите съставки са: карбомер 980, полиетиленгликол 400, пропиленгликол, диетаноламин, изопропилов алкохол, натриев бензоат, пречистена вода.

 

 

виж повече
...
Фелоран Гел 1% х60 г Sopharma - листовка
СВАЛИ

Подобни продукти

SOPHARMA

Фелоран Гел 1% х60 г Sopharma

8.18 лв.

ФЕЛОРАН ГЕЛ / FELORAN GEL 1 % описание:

Фелоран гел съдържа активно вещество диклофенак натрий, което принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства. Диклофенак облекчава симптомите на възпаление - болка и оток. Гелът е специално разработен за постигане на бърза резорбция на диклофенак през кожата и бързо облекчаване на болката. Фелоран гел е показан при: 
- травми на сухожилията, ставните връзки, мускулите и ставите, дължащи се на навяхвания, изкълчвания, разтежения, натъртвания и болки в гърба (спортни травми); 
- локализирани форми на извънставен ревматизъм - възпаления на сухожилията (например „тенис лакът"), бурсити (болка и оток в и около ставите), синдром рамо-ръка, периартропатия; 
локализирани форми на дегенеративни ставни заболявания, например остеоартрит на периферните стави и гръбначния стълб. 

Дозировка и приложение:

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. 

Фелоран гел се прилага върху кожата. Обичайното приложение е: 
Възрастни и юноши над 14 години: гелът се нанася върху засегнатия участък 3-4 пъти дневно и внимателно се втрива, докато се поеме от кожата. Необходимото количество гел зависи от размера на засегнатото място. Например 2 g гел (около 6 cm) са достатъчни за намазване на площ около 400 cm2. След всяко приложение ръцете трябва да се измиват, освен ако те не са третираното място. 
Продължителността на лечението зависи от показанията и постигнатия ефект. 
• При травма или ревматизъм на меките тъкани - не се препоръчва гелът да се употребява повече от 14 дни, освен ако това не е назначено от лекар. 
• При артритни болки (възрастни над 18 години) - не се препоръчва употреба повече от 21 дни, освен ако лечението не е назначено от лекар. 
Когато Фелоран гел се използва без лекарско предписание при посочените индикации, е необходима консултация с лекар, ако състоянието на пациентите не се подобри в рамките на 7 дни или се влоши. 
Деца под 14 години: приложение на продукта в тази възрастова група е противопоказано. Пациенти в напреднала възраст (над 65 години): използва се в обичайната дозировка. 
Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт. Ако сте използвали повече от необходимата доза Фелоран гел 
Тъй като продуктът се прилага върху кожата, предозиране е малко вероятно. При инцидентно поглъщане през устата на големи количества от продукта, потърсете лекуващия Ви лекар или се обърнете към най-близкото лечебно заведение. 
Ако сте пропуснали да използвате Фелоран гел 
Ако сте пропуснали да приложите дозата и наближава времето за следващата доза, приложете я както обикновено. Не използвайте двойно количество от лекарството при следващото приложение. 

Състав:

Активното вещество е диклофенак натрий 10 mg в I g гел. Другите съставки са: карбомер 980, полиетиленгликол 400, пропиленгликол, диетаноламин, изопропилов алкохол, натриев бензоат, пречистена вода.

 

 

виж повече

...
Фелоран Гел 1% х60 г Sopharma - листовка
СВАЛИ

Подобни продукти